סיסמתך תשלח אליך בדואר אלקטרוני

הקיץ בפתח וזה הזמן המושלם לחדש את הבית

מאת: תמיר ילינק | 28 במאי 2019

העונה החמה כבר כאן ועכשיו הרגע לעצב את חדרי הבית השונים. החל מחדרי השינה, דרך המטבח ועד הסלון – הנה כל ההמלצות שישדרגו את חלל הפנים שלכם

 

תקופת הקיץ נחשבת לעונת מעברי הדירה והשיפוצים. מלבד הורים לילדים שבוחרים להחליף מקום מגורים מיד כאשר מסתיימת שנת הלימודים, יש בעלי בתים פרטיים שמנצלים את העונה החמה כדי לרענן את העיצוב בחדרים. כתוצאה מכך, עלויות השיפוץ בקיץ גבוהות ב-10%-15% בהשוואה לחורף וגם שירותי עיצוב הפנים של אנשי המקצוע מתייקרים בערך ב-10%. מצד שני, מחירי הרהיטים נשארים קבועים ולא עולה כסף לשאוב השראה מקטלוגים ואולמות תצוגה.

הדרך הכי זולה לחדש את הבית לקראת הקיץ היא לחלק את רשימת המשימות לפי חדרים. אם תדעו באיזה חדר אתם מתמקדים בכל רגע נתון, יהיה לכם קל יותר לשמור על מסגרת התקציב. כמו כן, חלוקה לחדרים היא שיטה טובה להשיג בסופו של דבר עיצוב הרמוני שבו החפצים הדקורטיביים מתכתבים אחד עם השני למרות שהם נמצאים בחללים נפרדים.

חדר שינה: ההבדל בין ההורים והילדים

חדרי שינה של הורים וילדים מעוצבים באמצעות מיטה, מזרון ושידה. עם זאת, קיימים הבדלים בין החדרים והם באים לידי ביטוי בעיקר באופן שבו מתכננים להשתמש בהם. בחדרי שינה של ההורים למשל תהיה פינת איפור או ארון בגדים, בעוד בחדרי שינה של בני נוער כדאי מקום למקם פינת עבודה ומחשב.

הסוד הוא לתכנן מראש את החלוקה של המרחב ולהגיע למצב שבו הרהיטים לא פוגעים בנוחות ובנגישות. מעבר לכך, חדרי שינה של פעוטות ותינוקות צריכים להיות מעוצבים תוך דגש על בטיחות. לחדרי ילדים יש השפעה גדולה על ההתפתחות שלהם, על תחושת הפרטיות ועל הביטחון. אם ההורים רוצים שהילדים ירגישו בנוח בחדר, כדאי להם לערב אותם בתהליך קבלת ההחלטות.

סלון: החדר הכי חשוב בבית

סלון סטנדרטי של 4X4 מטר מאפשר לשלב בתוכו גם מערכות ישיבה פונקציונאליות וגם כורסת טלויזיה מפנקת של אמריקן קומפורט. כך מרענן את העיצוב של הסלון ועל הדרך משפרים את איכות החיים והופכים אותו למקום שנעים לשהות בו.

לדעת רבים, הסלון הוא החדר הכי חשוב בבית. את הסלון מעצבים עם מערכות ישיבה שמתאימות לאופי השימוש ובעזרת כריות, שידת טלוויזיה, שטיח וגופי תאורה. כמו כן, כדאי לתלות וילון עדין בכל החלונות שבחלל המגורים המשותף וכך לשלוט בתאורה הטבעית וליצור אשליה של חדר גדול ומרווח.

את עיצוב הסלון ניתן להשלים עם ריצוף וחיפוי קירות. אם רוצים להשקיע ולהשביח את ערך הנכס, אפשר להדביק אבני סיליקט לבנים ולשוות לקיר מראה של חומה עתיקה. במקביל, ניתן לבנות ספריה שמשלבת בתוכה נישת טלוויזיה ומדפים ולחסוך במקום יקר ערך גם בסלון קטן או בחדרי אירוח שנפרדים מהסלון המרכזי.

מטבח: חומרים פרקטיים ופרזול איכותי

חומרי הגלם שבהם משתמשים כדי לעצב את המטבח יקבעו עד כמה חלל הפנים יהיה פרקטי ועמיד. בגלל שמדובר בחדר שחשוף למים ולכלוך, הכי טוב לבחור חזיתות מחומרים פשוטים שלא נשרטים וקל לנקות אותם. עניין העמידות חשוב מאוד במטבחים גם כי מדובר בחלל שבו יש פתיחה של סגירות ודלתות בתדירות גבוהה, מה גם שרוב המשטחים באים במגע עם מזון.

בנוסף, כדאי לנצל את ההזדמנות ולהחליף את הפרזול – לרבות הידיות, המסילות והצירים. אלו אולי דברים שנראים קטנים ולא משמעותיים, אך פרזול לא איכותי יתחיל להתנדנד כבר אחרי כמה חודשים ועלול לגרום למגירות לקרוס.