סיסמתך תשלח אליך בדואר אלקטרוני

7 שאלות שצריכות להיענות בעונה 3 של 13 סיבות למה

מאת: רון גולדשטיין | 11 ביוני 2018

העונה השנייה של 13 סיבות למה השאירה אחריה שאלות רבות שלא ברור אם יקבלו תשובות בעונה השלישית שצפויה לעלות ב-2019. הנה כמה מהשאלות המרכזיות שצריכות לקבל מענה

 

[הכתבה הזו מכילה ספוילרים מהעונה השנייה של 13 סיבות למה ]

13 סיבות למה סגרה עונה שנייה עם הפרק הגדול ביותר שלה. והצליחה להשאיר צופים רבים מבולבלים. פחות מחודש לאחר שחרור העונה השנייה של הדרמה של בריאן יורקי, הודיעה נטפליקס ש -13 סיבות למה תחזרו לעוד 13 פרקים ב – 2019.

לאחר התאמת הרומן הנמכר ביותר של ג’יי אשר, בעל שם זהה לעונה אחת, המשיכה העונה השנייה לעקוב אחר חייהם של תלמידי ליברטי היי, הפעם, היו אלה תמונות פולארויד שסייעו לקליי ג’נסן (דילן מיניט) ולחברים לחשוף את התקיפות המיניות שקרו בתיכון, בהנהגת ברייס ווקר (ג’סטין פרנטיס) וצוות שחקני הבייסבול.

למרות התגלית, בית הספר עדיין יצא ללא פגע כאשר הוריה של האנה (קייט וולש ובריאן ד’ארסי ג’יימס) הפסידו בתביעתם על אחריות בית הספר בהתאבדותה של בתם האנה. ואף על פי שג’סיקה דייוויס (אלישה בו) הגישה תלונה נגד ברייס באונס, זה קיבל רק שלושה חודשים של תקופת מבחן – השתקפות קשה של מערכת המשפט האמיתית. כמה ממערכות היחסים הסתיימו ואחרות הסתבכו יותר כשהדמויות עסקו במותה של האנה. העונה הסתיימה  כאשר קליי סיכל ניסיון ירי בבית הספר מצד אחד התלמידים  טיילר דאון (דווין דרואיד), אשר עבר תקיפה מינית על ידי שחקן הבייסבול מונטגומרי דה לה קרוז (טימותי גרנדרוס) שהוצגה באופן גרפי ושנוי במחלוקת.

להלן 7 השאלות הבוערות ביותר שצריכות להיפתר בעונה השלישית

1# מדוע נינה שרפה את תמונות הפולורואיד

בזה שהעונה השניה נתנה מענה לשאלה מי גנב את תמונות הפולורואיד מהרכב של קליי, היא גם יצרה שאלה חדשה. תמונות אלו היו יכולות להיות מרכיב מפתח בתביעה של ג’סיקה ושל אמה של האנה נגד ברייס. אבל נינה שבעצמה עברה אונס, דיברה במהלך העונה עד כמה היא מנסה הרחיק את עצמה מהקורבנות ומסיפור האונס. סביר להניח כי את התשובה בנוגע לשריפת התמונות נקבל בעונה השלישית. בראין יורק הסביר שרצה להראות שהתמודדות עם אונס אינה זהה אצל כל אחת “רצינו להבהיר שההתמודדות וההחלמה היא לא קו ישר” אמר יורק.

David Moir/Netflix

2# האם קלואי תישאר עם ברייס?

כאשר ניתנה לה ההזדמנות לעמוד לצד חברותיה ולספר שברייס אנס אותה, העדיפה קלואי (אן וינטר) לעמוד לצידו של בן זוגה ולשקר על דוכן העדים. בעדותה המתוחה נראה היה שברייס הפעיל כוח על חברתו המעודדת. אבל קלואי חשפה את האמת לג’סיקה: היא בהיריון עם התינוק של ברייס. וינטר אמרה שכאשר קראה על ההיריון בתסריט זה הפך את נאמנותה של קלואי לברייס להגיונית יותר. “אני מקווה שזה גם סיבה לכך שאנשים יכולים לראות למה היא עושה מה שהיא עושה”.

Beth Dubber/Getty

 

3# למה ברייס התחמק מעונש?

השאלה הבוערת ביותר שהעסיקה את העונה השנייה הייתה האם ברייס ישלם על מה שעשה להאנה ולג’סיקה, וכפי שגילינו במהלך העונה השנייה לעוד כמה בנות. אף על פי שג’סיקה החליטה להגיש תלונה כנגד ברייס, הוא קיבל בסוף רק 3 חודשים של תקופת מבחן. אי שביעות הרצון של הצופים מעונשו של ברייס באה “לשקף את חוסר הסיפור של רבים מאיתנו עם האופן שבו תקיפה מינית אינה מטופלת במערכת המשפט” הסביר יורק והציג סטטיסטיקה מזעזעת שמראה שרק שישה מתוך כל 100 אנסים נכנסים לכלא. לא ברור אם ברייס יחזור גם לעונה השלישית אחרי שהחליט לעבור בית ספר תיכון או האם הוא יקבל בסוף את מה שמגיע לו.

Beth Dubber/Getty

 


4# מה הולך לקרות במשולש האהבה של ג’סיקה ג’סטין ואלכס?

אחרי שעונה שלמה ליווינו את ג’סיקה בתהליך ההתמודדות עם התקיפה המינית שחוותה, בפרק האחרון היא הרגישה מוכנה לפתוח את ליבה וגופה למערכת יחסים נוספת, אבל עם מי? מצד אחד נצפתה ג’סיקה מנשקת את אלכס אבל מאוחר יותר באותו הערב, היא נצפת סולחת לבן זוגה לשעבר ג’סטין פולי ומקיימת אתו יחסי מין בחדרי ההלבשה. בנוסף ג’סיקה וג’סטין הם שני התלמידים הנוספים שנמצאו מחוץ לבית הספר עם קליי והרובה של טיילור. אז במי ג’סיקה הולכת לבחור? ואם זה יהיה אלכס האם היא תגלה לו על מה שקרה עם ג’סטין?

David Moir/Netflix

5# האם מונטי צפוי לקבל עונש על מעשיו

אחרי שגילינו שמונטי הוא זה שהיה אחראי על האיומים על חבריו לכיתה, הוא גם תקף את טיילור בשירותים של בית הספר. סצינת התקיפה זכתה לביקורות רבות בקרב צופים ומבקרים בנוגע לגרפיות שלה ועל השפעתה. יורקי אמר כי הם כללו את הסצינה, משום שהיא התבססה על מחקר שמדובר במגיפה בכל רחבי הארץ, תוך ציון הסטטיסטיקה שאחד מכל שישה גברים הותקף מינית. “מצאנו שדברים כאלה מתרחשים בתיכון ברחבי אמריקה, בייחוד על ידי ספורטאים ” אמר יורקי. “זה כמעט על רמת המגיפה, זה לא משהו שמדווח לעתים קרובות – תקיפה מינית של גבר על גבר נתפס כמגוחך.” אחרי התקיפה רצה טיילור לירות בכל חבריו לשכבה בנשף הסיום אך זה נעצר על ידי קליי. השאלה הגדולה העומדת עכשיו היא האם טיילור ידווח על המקרה והאם מונטי יענש, ולא כמו ברייס.

Beth Dubber/Getty

6# מה יקרה עם טיילור אחרי שכמעט ירה בכולם?

אחרי שראינו את תסכולו של טיילור במהלך העונה, הוא נשלך למכון שיקום וחוזר לבית הספר רגוע ושליו. עד שהוא עובר תקיפה מינית על ידי מונטי בשירותים של בית הספר. טיילור שכבר נראה במהלך העונה יורה באקדחים ואפילו הורג בעל חיים מגיע לנשף הסיום של בית הספר עם תוכנית להרוג את התלמידים שבפנים. ברגע האחרון קליי משכנע אותו לעזוב את האקדח ולברוח לפני שהמשטרה מגיע. יורקי אמר “אנחנו הרבה יותר מעוניינים להבין את מה שעובר לנער כזה בראש שגורם לו לבחור בדרך שכזו” אמר יורק על האבולוציה האפשרית של טיילר. ביום של אירוע הבכורה של העונה השנייה, אירוע ההשקה של הסדרה בוטל בעקבות הירי בתיכון סנטה פיי .

Beth Dubber/Getty

7# האם קליי יואשם במקום טיילור

בסצינה האחרונה של הסדרה, קליי נשאר עם רובה מחוץ לבית הספר כשברקע סירנות המשטרה. האם הוא יהיה מואשם בניסיון לרצח? טיילר נמלט מהמקום בזכות טוני (כריסטיאן נווארו) . האם קליי ייענש על שעזר לו לברוח? יועצי הסדרה רצו להבהיר כי במציאות, אף אחד לא צריך להתעמת עם היורה כמו שקליי עשה. אבל קליי גם נאבק כל העונה עם האבל שלו על האנה שהשפיע מחשבותיו ומעשיו. ובכל זאת, מינט, שמשחקת את קליי, רומזת על הסוף של הדמויות. “קלי היה די אכזרי לטיילר בעונה הראשונה, וטיילר לקליי, “אמר מינט. “אבל אז אתה רואה איפה הם בסופו של דבר בסוף העונה. אף על פי שהזמנים הנוראים הללו היו להם, והרגשות המעורבים זה על זה, הם יכולים לבוא יחד ולמצוא תחושה של קהילה כאשר הם זקוקים לה ביותר. זה מראה כה חשוך, והופעה כנה, כי זה נחמד שיש גם אותם רגעים של תקווה. יש עדיין תקווה לדמויות האלה “.

David Moir/Netflix

העונה השלישית של 13 סיבות למה צפויה לעלות ב-2019 בנטפליקס