סיסמתך תשלח אליך בדואר אלקטרוני

האם אירוויזיון 2019 יערך בחיפה?

מאת: רון גולדשטיין | 11 ביוני 2018

המלחמה על אירוח אירוויזיון 2019 ממשיכה ועכשיו מתחרה חדשה נכנסה למירוץ, ונראה כי היא נחושה בדעתה שהאירוויזיון יקרה דווקא אצלה

 

לאחר זכייתה של נטע בתחרות האירוויזיון בחודש שעבר, החלו דיבורים רבים סביב המקום בו תתקיים התחרות בשנה הבאה. הרוחות סביב אירוח האירוויזיון קיבלו פן פוליטי כאשר כמה מדינות קראו להחרים את האירוויזיון במידה ויתקיים בירושלים. לאחרונה התקבלה החלטה כי כל הפקת האירוויזיון תתקיים תחת תאגיד השידור ללא כל התערבות ממשלת ישראל.

היום מדווח כי אחרי ירושלים, תל אביב ואפילו פתח תקווה, ישנה מתחרה חדשה על אירוח האירוויזיון והיא גם עונה על כל הקריטריונים. העיר חיפה מכינה את הצעתה להיכנס כאופציה לאירוח אירוויזיון 2019! על מנת לארח את התחרות על העיר המארחת לעמוד בקריטריונים הבאים:

– אצטדיון/זירה שיכולה להכיל לפחות 10,000 צופים (אצטדיון סמי עופר)

-מרכז עיתונות שיכול להכיל 1,500 עיתונאים

-לינה עבור משלחות/עיתונאים/אוהדים/אמנים סביב ה3000 חדרי מלון

-שדה תעופה בין לאומי קרוב

-מערכת תחבורה ציבורית יעילה

צילום : צבי רוגר

בחיפה יש את כל המאפיינים המתאימים: עיר חוף עם מתחמי פנאי, חדרי מלון מרשימים, אצטדיון גדול עם 30,000 מושבים (אצטדיון סמי עופר, המחייב קירוי), הסעה בשבת, תחנת רכבת ואפילו שדה תעופה בינלאומי קטן.

ראש עיריית חיפה, מר יונה יהב, אמר ל” טיים אאוט ישראל ”

” זה עתה שלחנו מכתב למנכ”ל משרד התרבות והספורט, יוסי שרעבי, שבו הבענו את כוונתנו להתחרות על אירוח תחרות האירוויזיון. בחיפה יש את כל האמצעים והיא עונה על כל התנאים לאירוח התחרות. זוהי עיר שלווה וסמל לדו-קיום, והיא ראויה מאוד לאירוח התחרות בכל דרך.

ראש העיר חיפה הוסיף: “כמו כן, אנו ניצור קשר עם איגוד השידור האירופאי, ואנחנו גם מודיעים כי נהיה מוכנים להתקין גג באצטדיון סמי עופר, שימומן על ידי העירייה.”

על פי דיווחים רק 4 ערים בישראל עומדות בתנאים לאירוח האירוע בשנה הבאה בישראל: אילת, תל אביב, חיפה וירושלים. עד כה רק ירושלים הביעה את רצונה לארח את התחרות בשנה הבאה, בעוד שמתל אביב נמסר כי היא לא תציע את עצמה לאירוח התחרות בתחומה. חיפה מצטרפת עכשיו לירושלים במירוץ! אבל נצטרך לחכות ולראות איפה ומתי תתקיים תחרות האירוויזיון 2019 !

אצטדיון סמי עופר חיפה (מתוך: אתר מנורה)