סיסמתך תשלח אליך בדואר אלקטרוני

5 דרכים פשוטות לשילוב נכון של צבעים

מאת: רון גולדשטיין | 28 במרץ 2018

איך להתאים צבעים מבלי להראות כמו אסון טבע

 

יצא לך להסתכל על הארון שלך ולתהות “וואוו יש לי רק בגדים שחורים” ואז הצטרפה אליה המחשבה על לחדש את המלתחה ולהכניס קצת צבע לארון. אבל אתם לא בדיוק יודעים איך לשלב בין כל הצבעים שאתם עומדים לקנות, ואיזה צבעים בכלל כדאי? בדיוק בשבילכם ריכזנו חמישה טיפים שיעזרו לכם להתאים נכון.

1.חד גוני

נכון, זה נשמע טיפה מוזר אבל שמירה על גוון אחד בלבוש זו לחלוטין אחלה דרך להתחיל, בעיקר אם אתם מפחדים להתאים צבעים שונים. המטרה בשמירה על גוון אחיד היא שתוכלו בכל זאת להכניס קצת צבע אבל בשליטה שלכם. עם הזמן תוכלו לשלב גוונים דומים של אותו הצבע ולהרחיב את המנעד של הדברים שאתם לובשים.

2. לא רק ירוק וכחול

רוב האנשים מתייחסים לצבעים ניטרליים כצבעים היום יומיים שאנחנו לובשים, כחול, ירוק, צהוב, אדום וכו. אבל חשוב לזכור שגם הצבעים המטאליים של זהב וכסף הם ניטרליים לחלוטין ולפעמים עושים את העבודה יותר טוב מכל שאר הצבעים שאנחנו כל כך רגילים אליהם. אז אם החלטתם ללכת על גוון אחד אל תשכחו את הצבעים המטאליים.

 

3. התחילו בצבעי היסוד

אם אתם מרגישים כבר מוכנים לשלב, התחילו בצבעי היסוד. כחול צהוב ואדום כמו שלמדנו בבית הספר היסודי, הם הבסיס של כל הצבעים. אז השתמשו תחילה בגוונים של צבעים אלו על מנת ליצור לוקים שווים. התאימו חולצה צהובה עם ג’ינס כחול או שמלה אדומה עם נעל צהובה ואתם מוכנים ליציאה.

 

4. צבעים אנלוגיים 

טוב, אם כבר חזרנו לבית הספר היסודי עם צבעי היסוד, הנה לכם עוד תזכורת קטנה. גלגל הצבעים, בעקרון זו קשת מעגלית המציגה את הגוונים של הצבעים הנמצאים זה לצד זה, כאשר צבעים הצמודים זה לזה נקראים צבעים אנלוגיים ואלו המנוגדים זה לזה  נקראים מנוגדים. אז אחרי שסגרנו את הסאגה הזו אפשר להבין שצבעים אנלוגיים משתלבים זה עם זה על שלל גווניהם.

 

5. שלבו צבעים מנוגדים

אם הגעתם לשלב הזה אתם כבר לגמרי מוכנים להעז. זה שצבעים מנוגדים לא אומר שהם לא משתלבים. נסו להעז התאימו צבעים מנוגדים ותנו לדמיון שלכם לעוף!