סיסמתך תשלח אליך בדואר אלקטרוני

לקוסט מחליפה את התנין האייקוני להעלאת המודעות לזנים נכחדים

מאת: רון גולדשטיין | 5 במרץ 2018

לקוסט, מותג הבגדים הצרפתי בעל השם העולמי, החליף את לוגו התנין האייקוני שלו עם תמונות חיות בסכנת הכחדה, וכל זאת כדי להפיץ את המודעות לסוגים ולסכנות הללו.

בשיתוף פעולה ראשון עם האיחוד הבינלאומי לשימור הטבע, לקוסט הציגה עשרה עיצובים חדשים של חולצות הפולו האיקוניות שלהם. כל אחד מעשרת בעלי החיים שנבחרו הם על סף הכחדה. מספר החולצות המיוצרות עבור כל חיה מתאים לגודל האוכלוסייה הנותר בטבע.

lacoste.com

על ידי רכישת חולצות, אנשים משתתפים בסיוע למאבק על שימור חיות הבר בעולם.

 

 

lacoste.com

צב הגג הבורמזי

הצב הבורמזי מאופיין בצבע כהה עז, וחיזוי של תקופות הרוויה שלו ועל כן הוא הופך למטרה קלה עבור טורפים ובעיקר בני האדם שאוהבים את הביצים של הצב מאוד.

lacoste.com

 

הקרנף של ג ‘ואן

הקרנפים האלו הם נדירים מאוד, חיות שקטות בודדות. הם נמצאים כעת רק באינדונזיה, תחת חסותה של יחידת הגנת הקרנף, הן במישורים והן ביערות הגשם. הם בסכנת הכחדה בגלל שיעור הרבייה הנמוך שלהם כמו גם ציד נמרץ עבור הקרניים שלהם.

lacoste.com

הלמור הספורטיבי הצפוני

ניתן למצוא אותו ביערות היבשים של צפון מדגסקר. הציד הנמרץ, הרס בית הגידול שלו לטובת חקלאות וכריתת יערות הופכים אותו לאחד המינים בסכנת הכחדה.

lacoste.com

הקונדור של קליפורניה

הקונדור של קליפורניהעם כנפיים שיכולות להגיע ל3 מטרים, הקונדור של קליפורניה הוא הציפור המעופפת הגדולה ביותר באמריקה. הראש הקירח שלו כתום אדום בעוד הגוף הגדול שלו מכוסה נוצות שחורות. הישרדותו מאוימת על ידי הרעלת עופרת ואשפה שנשארת על ידי אדם ומזהמת את סביבתו הטבעית.

lacoste.com

קקאפו

זה תוכי לילי, הוא יליד ניו זילנד והוא יכול להגיע עד 60 ס”מ. הקקאפו הגברי מייצר קריאת “בום” מוזרה ורבת עוצמה כדי למשוך נקבות. ציפור זו בסכנת הכחדה בעיקר בגלל שיעור הפריון הנמוך ביותר שלה.

lacoste.com

 

הוואקיטה

הוואקיטה, הוא יונק ים בודד הנהנה משחייה נינוחה במים רדודים. הוא שוקל סביב 48 ק”ג בממוצע ואורך 1.5 מטר. הוא נמצא בסכנת הכחדה חמורה בשל רשתות דייג בהן הוא יכול להסתבך.

lacoste.com

איגואנת קרקעת האנגדה

זוהי איגואנה, ילידת האי הבריטי ברידג’ אנגדה, הוא מגיע למשקל של עד 6 ק”ג וחיי לרוב ביער טרופי יבש. למרבה הצער, גידול בקר וחקלאות גרם לבית הגידול שלהם להתכווץ, וחתולים וכלבים מוצאים  אותם די טעימים.

lacoste.com

קאו-ויט גיבון

הקוף הזה הוא אחד הנדירים בעולם. קאו ויט גיבון הוא בעל יכול תנופה מענף לענף עם גמישות רבה. את הגיבון ניתן למצוא ביער הממוקם בגבול של סין ווייטנאם, שם כריתת יערות מפחיתה את בית הגידול שלה.

lacoste.com

הסאולה

אלה הם אוכלי עשב ביישנים ובודדים שנהנים מחיים שקטים ביערות ובהרים של וייטנאם ולאוס. אבל הישרדותם מאוימת בשל הרס אינטנסיבי באזור, מה שהופך את הסאולה לאחד היונקים הגדולים בסכנה קריטית של הכחדה.

lacoste.com

נמר הסומטרניה

טורף הזה יכול לשקול עד 100 קילו ולהגיע לעד 2 מטר אורך, הוא חי באינדונזיה. הוא מובחן מבחינה גנטית מנמרים טריטוריאליים אחרים ומהווה תת-מין בפני עצמו. כיום, האיומים העיקריים שהם ניצבים בפניהם הם ציד והרס יערות.

lacoste.com

 

 

תגובות

תגובות