סיסמתך תשלח אליך בדואר אלקטרוני

6 דברים שאסור להגיד לחבר בדיאטה

מאת: הלידרים | 31 בדצמבר 2017

“ואי איזה מזל שאני לא צריך לשמור על מה שאני אוכל”..

 

roasted broccoli with garlic on a white background. the toning. selective focus

מסע ירידה במשקל הוא חוויה קשה ולא פשוטה ולרוב כוללת גם היבטים פחות מהנים ומאתגרים יותר. מה שיכול להקשות יותר על המסע הזה אלה הן תגובות של מכרים וחברים ואפילו זרים על התהליך. אז הנה כמה דברים שלא כדאי להגיד למי שנמצא בדיאטה.

“זו רק ארוחה אחת, תאכל/י מה שבא לך”

זה משפט די נפוץ, אתם בנוכחות חבר בדיאטה, אתם במסעדה או ארוחה משפחתית עשירה אולי אפילו באירוע. נכון זה מועדים שבהם כולם מרשים לעצמם לחרוג מגבולות הדיאטה, אבל עד גבול מסויים. אל תנסו לשכנע אדם אחר לאכול יותר ממה שהוא מוכן להרשות לעצמו. משום שיש כן פתח מסוכן לזנוח את המשמעת העצמית שהיא היבט כל כך חשוב בדיאטה. תנו לאותו אדם להחליט מה הוא יכול או לא יכול לאכול.

“אבל את לא צריכה לרדת במשקל”

זו מחמאה לא רעה אבל ההחלטה הזו לא נוגעת לכם. אולי אותו אדם לא מנסה לרדת במשקל, אולי לאכול בריא יותר או שברצונו להשיג מטרה אחרת אולי משהו בריאותי, אז גם אם בעינכם אותו אדם נראה טוב אתם לא יודעים את הסיבות האמיתיות מאחורי שינויי התזונה שלו.

“אתה בטוח שאתה רוצה לאכול את זה?”

אל תיכנסו לצלחות של אחרים, זה לא העניין שלכם מה בן אדם בוחר או לא בוחר לאכול. אלא אם כן הוא ביקש מכם באופן מפורש להשגיח על התזונה שלו. זה מאוד לא נעים לאותו אדם כאשר מתייחסים אל הדברים שהוא אוכל ולפעמים יכול לעורר תגובה הפוכה ממה ששאפתם אליה. גם אכילה מתוך דחף של “דווקא” והתרסה.

 

 

“הדיאטה הזו לא עבדה בשבילי, אז אל תטרחי”

דיאטות שונות מתאימות לאנשים שונים, זה לא מידת וואן סייז שמתאימה לכולם. רק בגלל שמשהו לא עבד לכם לט אומר שזה לא יעבוד למישהו אחר, תנו לאותו אדם להגיע למסקנות בכוחות עצמו.

“אני כ”כ שמח שאני לא צריך לשמור על מה אני אוכל”

זוהי סתם שמחה לאיד ולזרות מלח על הפצעים. זה משמח שאתה לא צריך לחוות את האתגר והמשימה הזו אבל זה לא מקל על החבר ששומר וזה לא מקנאה או משהו, פשוט חשוב להבין שאנשים שונים בנויים אחרת.

“היית יותר כיפי/שמח כשהיית שמן”

כן, זה משפט שלא מעט אנשים בדיאטה נוטים לשמוע. חברים בדיאטה לא יזמינו אתכם צ’יפס במסעדה או יזרמו על גמיאת בקבוק יין שלם, או יחלקו אתכם קינוח שזה בהחלט פחות כיף, אבל הם עדיין הם והם עושים את זה למען מטרה טובה ולשפר את עצמם, אז אל תקשו עליהם. מה גם שהאישיות שלהם לא השתנתה.

 

אז אם אתם מרגישים דחף להגיד את אחד המשפטים האלה לחבר או לקרוב משפחה, עצרו שנייה ונסו לחשוב על זה שוב ואולי לשמור את זה לעצמכם. רק אם אתם מרגישים שאותו אדם מזיק לעצמו אז תנסו להיוועץ באחרים ולהחליט כיצד לטפל בנושא.