סיסמתך תשלח אליך בדואר אלקטרוני

אימהות טריות: הנה 7 דברים שאף אחד לא מספר לכן

מאת: הלידרים | 18 באוקטובר 2017

אז אנחנו פשוט נפתח את זה כאן, בסדר?

היי מאמא, מזל טוב לרגל הלידה והנסיך או הנסיכה (או שניהם..) החדשים שנכנסו לחייך. אם זאת יש הרבה דברים שלא סיפרו לך על הימים ועל התקופה שלאחר ההיריון.. זה בסדר, גם אנחנו לא הגענו לפרק הזה בספר. אז הנה כמה דברים שלא מספרים לכן האימהות הטריות שם בחוץ.

את תבקשי מאנשים שיעבירו לך דברים כל הזמן!

בעיקר בשבועות הראשונים שלאחר הלידה, את תשבי או תשכבי עם התינוק עלייך.  ואת תתחילי לבקש שיעבירו לך הכל: סנדוויצים, משקאות, את הטלפון שלך, את השלט. את תפחדי לשלוח יד ולהביא משהו שהתינוק בחיקך ושעלול להפריע לו. אחרי חודש וקצת תתחילי להתרגל לסיטואציה וגם כבר תתדעי איך לתמרן הכל עם יד אחת, תינוק ביד השנייה.

את עדיין תראי בהיריון

נשים רבות מופתעות לגלות שגם אחרי שנשלף מהן תינוק בריא בין 3.5 ק”ג הן עדיין נראות בהיריון בן כמה חודשים. האמת על גוף לאחר לידה היא שהם לא מתכווצים לגודל שלהם בטרם הלידה. היא תהיה נפוחה כמה זמן לאחריה. אל תלחצי מזה ואל תהיי מתוסכלת לאט לאט את תחזרי לעצמך.

ייתכן שתדממי אחרי הלידה

אף אחד לא מדבר על זה! אבל זה קורה. נשים רבות מדממות כמו בימי המחזור בכמה ימים עד שבוע אחרי הלידה. אם זה נראה לי חריג אז כדאי להיוועץ ברופא אבל זהו תסמין שנשים רבות חוות.

את הופכת להיות מומחית באיך להתעלם מעצות והמלצות של אחרים

יידחפו לך עצות מכל כיוון. כי לכולם יש דעה משלהם בכל הנוגע לגידול ילדים ותינוקות. קרובי משפחה, עוברי אורח. כולם! אל תחששי לעשות דברים לפי האינטואציה שלך. ולפי האותות שהתינוק שלך משדר לך. יש לך את זה!

 

הנקה היא לא אינטאטיבית!

ישנה תפיסה מוזרה לפיה את אמורה להניק בהצלחה מהרגע הראשון. כאילו שיש לך חזה מכשיר אותך למלאכה הזו.  הנקה יש ללמוד וגם להתאמן עליה. יש פה הרבה ניסוי וטעיה אז אלתלקי את עצמך אם זה לא מצליח כ”כ בפעמים הראשונות. ואם עדיין לא מצאת את הקצב שלך אז במקרה הזה באמת שאין שום בושה לבקש עזרה.

 

אה כן, הנקה תגרום לך לרצות לאכול. כל הזמן.

חשבת שהחשקים המוזרים מההיריון מאחורייך? יש לנו חדשות בשבילך.  פעולת ההנקה שורפת קלוריות זה נכון אבל היא גם מעוררת רעב. הרגישי חופשי לשלוח את בן זוגך לריצות לסופר בחיפוש אחר מה שחשקה נפשך..לגמרי הרווחת את הזכות הזו.

את תביני שהחיים שהיו לך לפני התינוק כבר לא ישובו

בדרך לוקח לזה כמה שבועות להיקלט. חזרת הביתה עם התינוק הטרי והמתוקי שלך. לא ישנת כמו שצריך מזה כמה זמן, ואז זה מכה בך, אלו החיים החדשים שלך:  חיתולים, הנקות וניסיונות כושלים להרגיע תינוק צורח..בשתיים לפנות בוקר. כן זו יכולה להיות מחשבה מפחידה, למרות התגמול האדיר שבא עם הורות. אל תתביישי אם לפעמים את מפנטזת על הימים שלפני הלידה, שיכלת להיות ספונטנית ובכן..פחות עייפה. זה טבעי.

תגובות

תגובות