סיסמתך תשלח אליך בדואר אלקטרוני

בירת הקוקטיילים: זאלמה הבאר שבעי הוא אחד הברים השווים בסביבה

מאת: הלידרים | 1 באוקטובר 2017

ישבנו לשיחה עם הבעלים הגאים של בר הקוקטיילים הסופר שווה שגם ניצח בתחרות של סמירנוף

 

משהו טוב קורה בבאר שבע, או כפי שהיא מכונה בקיצור הצעירים והמביני דבר ב”ש. יותר ויותר מסעדות ואתרי בילוי מעטרים את העיר הדרומית השמחה כשאחד מהם הוא בר הקוקטיילים השווה זאלמה ( zalame acb).

את החותמת להצלחתו של הבר הבאר שבעי ניתן לראות בכך שזכה לאחרונה בקטגוריית ברי הקוקטליים בתחרות PLCAE TO BE של אתר וואלה וסמירנוף תוך שהם מביסים שמות חזקים בתחום כמו בל בוי, קונסיירז ודאבל סטנדרט. אחת אפס לפריפרייה!

ת’כלס לחב’רה שעומדים מאחוריו לגמרי מגיעה הזכייה הזו. מדובר בחבר’ה צעירים עם המון תשוקה, חזון, רצון עז להצליח וכמובן אהבה למה שהם עושים. וזה לגמרי ניכר. ישבנו עם יונתן, דוד ודרור השותפים הגאים של זאלמה ותחקרנו אותם על הבר השיקי שלהם. לחיים.

תספרו לנו קצת על זאלמה

ראשית אנחנו הקוקטיל בר הראשון בדרום, שמגיע עם אג’נדה ספציפית להראות ולהכיר לדרום את תרבות הערבוב והאומנות העמוקה שיש בעולם הברים, אנחנו אוהבים להגיד שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים ושההגבלה הקרובה ביותר לעולמו של הברמן בעולם הקולינריה ללא ספק היא הקונדטוריה שמצריכה המון ידע בכל המרכיבים שמשתמשים בהם ודיוק אבסולוטי וסזיפי, כך גם בעולמינו הידע והדיוק מאוד חשובים ואנחנו נהנים מאוד מהתהליך ומהתוצר הסופי.

וקצת עליכם..

אנחנו שלושה השותפים שלכל אחד מאיתנו שנים של ניסיון במקצוע כל אחד בתחומו, דוד שמערבב ומשקשק כבר קרוב לעשור ועבד עם קבוצת קמפאי מרבית ימיו בעיר שהייתה אינקובטור מושלם להתפתחות וידע, יוני ודרור הכירו ברולדין באר שבע עוד בפתיחתה לפני שנים כל אחד בגזרתו, יוני כמנהל שעבר בכל המחלקות ודרור אשר היה אחראי על לוגיסטיקה עניני הניירת “והמשרד האחורי” כמו שנהוג לכנות בתחומינו.

 

איך הרעיון של זאלמה התחיל?

אפשר להגיד שהכל התחיל בקפאסה שם דוד שעבד באותה תקופה כמנהל הבר ניפגש עם יהונתן שהגיע במטרה להיות אחד האחמש”ים החדשים והתחיל את חפיפתו בבר. הקליק היה מיידי ( מישו אמר דוד ויהונתן?!) דרור גויס מאוד מהר כאיש שצריך לאגד ולנהל את החזון של יוני והאומנות של דוד ברמה הכלכלית והלוגיסטית. ואז התחילה שנה שלמה של פגישות ארוכות ויומיומיות בנו את הקונספט של זאלמה, השתדלנו לחשוב על הכל עוד לפני שהגענו לשלב של לחפש נכס, מי אנחנו מה המטרה ומה הלקוח שלנו בסופו של דבר צריך לקבל, איך זה יתנהל אפילו עד לרמת העבודה היומיומית בסרוויס. עוד 4 חודשים של שיפוץ ( שעשינו אנחנו יחד עם חברים טובים ובעלי מקצוע טובים עוד יותר מכל הגזרות- יאיר החשמלאי איילון באינסטלציה, אפיק הקבלן הראשי ואיתי יאיש כמעצב של המקום, וכמובן ועד רבים אחרים ששמחו לעזור וזה הזמן לפרגן להם ולהגיד תודה

תהליך ארוך של מחשבה

החבר’ה מגלים פה יצירתיות מטורפת, אין גבול לדמיון, הם מחליפים תפריטי קוקטילים פעמיים בשנה לפי העונות המרכזיות והוויב ששולט באותה תקופה, תוך שהם משתדלים כל פעם ללכת צעד אחד קדימה מבחינת המורכבות והטכניקה של יצירת הדרינקים. המטרה שלהם היא לרגש ולהלהיב.

 

ויש להם גם עצה לבעלי ברים או לכאלה שחושבים להקים בר:

אני חושב שהטיפ הכי חשוב לבעלי ברים חדשים יהיה תעצרו!, ראשית תלמדו המון, תבינו מי אתם ומה אתם ומה ייחודי בכם מהשאר, ידע הוא כוח וככל שיהיה לכם יותר ממנו ככה השורשים שלכם יהיו עמוקים יותר, לפתוח בר זה לא קשה אך לסגור מחוסר עניין הציבור זה עוד יותר קל, אתם צריכים לאהוב את מה שאתם עושים ולדעת שזה מה שתרצו לעשות לשארית חייכם- עולם השירות הוא עמוק ומעניין וכל יום הוא יום חדש, תהנו מזה, לא הרבה מקצועות הם כל כך דינמיים, ושוב- תלמדו מכל הבא ליד.

עולם הברים ותרבות השירות היא קודם כל אומנות לפני הכל אנחנו מאמינים שאם לא היינו יוצרים אומנות דרך נוזלים בהכרח היא הייתה מתגלה בגזרה אחרת

נו ואיך אפשר לשלב חיי משפחה עם קריירה של חיי לילה

יוני נשוי, דוד בדרך ודרור הרווק המבוקש של החבורה.  הנשים שלנו תומכות מאוד ולמרות שבראייה ראשונית זה נראה הזוי לנהל אורך חיים זוגי כשאחד הפרטנרים הוא “חיית לילה” והשני הוא לא, אך אנחנו תמיד אומרים שהיופי בכך שאנחנו אלה שנהיה שם בשביל המשפחה ביום, מלקחת את הילדים מהגן ועד לעשות את מטלות הבית היומיות- ומה יותר כיף מלבשל קצת לאשתך לפני שהיא חוזרת מהעבודה, לבלות איתה את השעות הקצרות עד המשמרת, להתמלא בכוחות חדשים וללכת לשרת את הלקוח הבא.

.

אבל הכי חשוב..מה המשקה האהוב עליכם? 

קשה להצביע על משקה אחד אהוב, דרינק הוא כמו אוכל ואוכל בא לנו תמיד במצב הרוח שלנו, אך אנחנו נדאג תמיד שהוא יהיה מאוזן ומדוייק.

אתם חושבים שהייתם משנים משהו בעסק?

לא נראה לנו שהיינו משנים משהו במקום, הוא בהחלט הגשמת חזונינו העסקי והאומנותי ספינת המדבר של עולם הקוקטילים בדרום.

קרדיט צלמים: טל קאבסה, רון מילר, ליעד אייזנבר

 

 

תגובות

תגובות