סיסמתך תשלח אליך בדואר אלקטרוני

האנשים מאחורי הקבוצות החזקות בפייסבוק: חו”ל זה כאן

מאת: הלידרים | 18 באפריל 2017

הגאונים שמאחוריי הקבוצה הזאת יצרו קהילה שהפכה להיות האורים התומים של הטיולים בחו”ל מהמלצות לטיולים ומסעדות ועד סיוע עם אבידות ושאר בעיות. ישבנו לדבר איתם וגילנו איך הכל התחיל

מי עומד מאחורי הקבוצות החזקות בפייסבוק: חו”ל זה כאן

חו”ל תמיד היווה מטרה נכספת של הישראלים, בטח היום לאחר מהפכת שמיים פתוחים, נראה שזה התחביב הלאומי החדש. תמונות מהמזרקה בנתב”ג הן מאסט בפרופיל של כל אחד מאיתנו.

אבל עם התרבות האפשריות והתפוצצות המידע באינטרנט נראה שנותרנו עם הרבה יותר שאלות מתשובות. אז מה עושים? רותמים את חוכמת ההמונים וזה בדיוק מה שעשו התותחים מאחוריי קבוצת הפייסבוק: “חו”ל זה כאן”.

הקבוצה מהווה פלטפורמה אמיתית בה אפשר להיוועץ, להיעזר, להמליץ או סתם להשוויץ עם תמונות פסטורליות מהיעד ואפילו לקבל סיוע במקרי מצוקה אמיתיים. הקבוצה אף יצרה שיתופי פעולה עם חברות תעופה ואפילו חילקה כרטיסים בפעילויות מיוחדות לחבריה.

אז הגיע הזמן להכיר את מי שעומד מאחורי הקבוצה.

האנשים שמאחוריה: גל דברת, מאיר בומנדיל, הילה מור אלון, צבי יוסף, נטלי שניידר ואלונה לזרוביץ.

 קצת עלינו: שכירים המטיילים בעולם להנאתנו.

 שם הקבוצה: חו”ל זה כאן.

לקבוצה בפייסבוק לחצו כאן

collage1

מימין לשמאל: הילה, גל, מאיר,נטלי ואלונה

לפני כמה זמן נפתחה הקבוצה? ספטמבר 2015 (כשנה וחצי).

 מהו תחום ההתמחות של הקבוצה? קבוצת מידע למטיילים ע”י מטיילים.

 איך עלה הרעיון לפתוח הקבוצה? הרעיון עלה מתוך הצורך של מטיילים לחלוק חוויות ולקבל מידע בלתי תלוי ואובייקטיבי ממקור ראשון, לעתים המידע שמספקים סוכני/ מדריכי נסיעות אינו בהכרח עונה על הצרכים של המטיילים והרעיון של הקבוצה בעצם הוא מענה שאלות ע”י מטיילים (חכמת ההמונים) שלעתים מביאים חוויות, מעדכנים על דרכם להשגת טיסות זולות, חופשות מעניינות, אטרקציות, דיס המלצות ו”אזהרות מסע” בכל מיני נושאים תיירותיים.

11

 כמה חברים/עוקבים יש לקבוצה? כ- 150,000 חברים.

האם היה קשה לגייס אותם? אנחנו בודקים כל יוזר נכנס ולכן אנחנו יכולים לומר בוודאות שה- 150,000 החברים הקיימים הם ב-99% פרופילים פעילים ולא פקטיביים/ ספאמרים.

מה לדעתכם ההישג הגדול ביותר של הקבוצה? כשאנו מצליחים לסייע לישראלים בחו”ל בזמן אמת זה הישג חברתי שיש לו ערך מוסף מבחינתנו.

13

מה היה הfail הכי גדול של הקבוצה? בגדול הקבוצה עובדת נפלא, אנחנו מאוד אבל מאוד לא אוהבים כשמתחילים לערב תגובות פוליטיות בפוסטים אנחנו די מחמירים במצבים כאלו (חוסמים יוזרים עם התבטאויות גזעניות, סוגרים תגובות בפוסטים וכד’).

מה התגובה הכי מצחיקה/מוזרה שקיבלתם? אשה שכתבה לנו באחד הפוסטים: “למה אותי לא מזמינים להצטרף אני עוד חיה או שהגיל מפריע” (והיא בתוך הקבוצה, כנראה שהיא לא הבינה זאת) מצחיק אבל חמוד שיש לה חשבון פייסבוק (היא בת 80).

9

 ספרו על אירוע מיוחד בו יצא לכם לקחת חלק בזכות הקבוצה או מוצר שווה שקיבלת? חברת DHL נרתמה לסייע בהעברת כובעים מארצות הברית לילדים חולי סרטן בשניידר לאחר פנייה שלנו, בפועל האירוע לא יצא לפועל אבל זו אחת היוזמות המרגשות שהיינו מעורבים בהן. בין היתר החזרת טבעות נישואין וחפצים אישיים העברת רשיונות נהיגה, ליוויי של ילדה קטינה, זירוז חילוץ חולים, עזרה למטיילים אשר חיפשו שירותי רפואה ועוד מלא מחוות קטנות וטובות שכל כך סייעו לאנשים. והכל בזכות הלב הרחב של חברי הקבוצה.

מה הדבר האחרון שחיפשתם בגוגל? טיסות :).

באיזה דרך עיקרית אתם מקדמים את הקבוצה? אנחנו לא מבצעים קידום לקבוצה ואף פעם לא ביצענו קידום ממומן. אנחנו מאמינים שהפעילות בקבוצה, סינון יוזרים וחכמת ההמונים היא שהביאה להצלחתה ולכמות שלה היום.

14

הכלל הכי חשוב של הקבוצה? אנו מקפידים על נהלי הקבוצה ובעיקר על תרבות דיון.

 בקשת החברות הכי מוזרה/ מיוחדת שקיבלתם? קבלת חברות מ”אבן נייר ומספריים”, כמובן שדווח לפייסבוק והם סגרו את היוזר

האם אי פעם יצרתם מפגש של חברי הקבוצה? לא, אנחנו גם לא חושבים שיש צורך, הקהילה האינטרקטיבית מצליחה לקבל את הישגה על פעילותה וזה מבורך.

ספרו על הדיון/ פוסט הכי סוער/ מטוקבק שעלה בה: עולים כל הזמן, בגדול כשאנשים מעלים חוויות וסיפורי טיול הם זוכים למאות ואלפי תגובות ולייקים.