סיסמתך תשלח אליך בדואר אלקטרוני

החידוש הזה של אינסטגרם הוא די גאוני

מאת: הלידרים | 17 באפריל 2017

אינסטגרם מציגה כלי חדש שישדרג את השימוש בה וקורא תיגר על pinterest

החידוש הזה של אינסטגרם הוא די גאוני

למי מאיתנו לא יצא להיתקל בפוסט שהוא אהב באינסטגרם? זו יכולה להיות תלבושת שאהבנו, תמונה של כלב חמוד או אפילו סתם פוסט של חבר. כדי לשמור את התמונה הזו יש לנו שתי אפשרויות. הראשונה לצלם את המסך של הפוסט. מה שתופס מקום בזיכרון המכשיר בנוסף זו רק תמונה סטטית בלי הקישורים והתגובות המעודכנות וגם לרוב נאבדת בין ים שאר התמונות שיש לנו.

האופציה השנייה הוצגה לנו על ידי אינסטגרם בדצמבר האחרון. סימנייה (bookmark). לחיצה קטנה על כפתור שנמצא מתחת לכל פוסט ששומרת את הפוסטים שאהבנו ושאפשר לגשת אליהם בקלות דרך עמוד הפרופיל שלנו. כמובן שאת הפוסטים ששמרנו רק אנחנו יכולים לראות.

היום אינסטגרם הודיעה על שכלול נוסף. את התגיות האלה, הקישורים ששמרנו, אנחנו יכולים לשמור לאוספים (collections). כלומר, אפשר לארגן את הפוסטים שאנחנו אוהבים ולתייג אותם לפי נושאים. כך שכל נושא הוא בעצם אוסף אחר.

techcrunch

אחרי התחרות עם סנאפצ’אט והסטוריז זה נראה כמו מתקפה ישירה על רשת חברתית אחרת, Pinterest שגם השימוש בה מתבסס על יצירת לוחות לפי נושאים אליהם ניתן לשמור, תמונות  קישורים ורעיונות.

ההבדל המרכזי בין שתי הרשתות החברתיות  הוא שאצל אינסטגרם הסימניות הן פרטיות ולנוחות המשתמש בלבד בעוד שפינטרסט הן פומביות.

מאז דצמבר הסימניות של אינסטגרם הוכתרו כהצלחה שמחקר בנושא מראה כי 46% מהמשתמשים באינסטגרם עשו בכלי הזה שימוש לפחות פעם אחת.

 

techcrunch

כדי להשתמש באוספים, יש ללחוץ על האייקון של הסימניה ולהחזיק אותו. אתם יכולים ליצור שם משלכם לאוסף חדש או לשמור אותו לאוסף שכבר יצרתם.

אם כבר שמרתם פוסטים בסימניות שלכם אתם יכולים להוסיף גם אותן לאוספים שלכם. אל האוספים האלה אפשר לגשת בכל עת מהפרופיל האישי שלכם.

העדכון זמין כעת גם לאנדרויד וגם לאייפון לכל אלה שיורידו/יעדכנו את הגרסה 10.16 של אינסטגרם.

 

techcrunch