סיסמתך תשלח אליך בדואר אלקטרוני

7 סימנים לכך שמערכת היחסים שלכם היא לטווח הארוך

מאת: הלידרים | 14 באפריל 2017

אהבה היא מרתון לא ספרינט..האם יש לכם את כל התכונות כדי להיחשב זוג “חזק”?

7 סימנים לכך שמערכת היחסים שלכם היא לטווח הארוך

יש זוגות שמתחילים עם הרבה תשוקה ולהט ואז מתרוקנים כמו בלון. יש כאלה שמתחילים בקצב איטי ויציב שיכולים להחזיק כמה עשורים או אפילו לכל החיים.

שאלנו מומחים למערכות יחסים מה המאפיינים והתכונות אותם הם מזהים במערכות יחסים בריאות, משגשגות וארוכות לעומת אלו הקצרות וזה מה שהיה להם להגיד.

shutterstock_601240298

1. אם אתם יכולים לצחוק על עצמכם ואחד על השני

אוקיי, זה דורש הבהרה. אנחנו לא מדברים על בוז אחד על השני ותחושת עליונות כלפי הבן זוג. אנחנו מדברים על “לא לקחת את עצמכם יותר מד ברצינות”, הומור כזה. כזה שמצביע על המוזריות שיש בנו, בפרטנר שלנו ובמערכת היחסים שלנו. זה צריך להיות קליל, כמו הסרט האהוב עליהם, הרגלים קטנים שונים שיש להם או לכם וכו’.

2.  אתם מוצאים דרכים שונות להביע את האהבה שלכם מדי יום

לעשות סקס כל יום זה קל, אבל להיות אוהב מדי יום זה לא תמיד. אתם צריכים להראות לבני הזוג שלכם שאתם מעריכים אותם, אכפת לכם מהם ואתם מכירים בהם. זה יכול להיעשות על ידי מחוות קטנות ויום-יומיות. כמו לעשות לו כוס קפה בבוקר, או להגיד לה כמה אתה מעריך את העבודה הקשה שלה. כשהדברים הקטנים הללו נהיים הרגל זה סימן שמערכת היחסים הזאת צפויה להימשך.

3. אתם על “אותו עמוד”לגבי מה שחשוב

סימן למערכת יחסים טובה הוא שהערכים הבסיסיים שלכם מסונכרנים. מחקר מראה שככל שבני זוג יותר דומים בכל מה שנוגע בעמדותיהם לדברים חשובים כמו: דת, כסף, ילדים אז יש יותר סיכוי שהם יהיו ביחד לתמיד. מומלץ לערוך שיחה רצינית על הדברים האלה כי הם בד”כ לא נוטים להשתנות.

4. אתם נותנים אחד לשני להנות מחמת הספק

זה אומר שאפילו אם השותף שלכם עשה משהו חסר רגישות או לא אכפתי כמו לאחר לכם לערב חשוב אז אתם מניחים שהכוונות שלו היו טובות ושהוא לא מנסה לפגוע בכם בכוונה. במקום לחפש אשמה, אתם מדברים על זה ורואים איך אפשר לשנות את זה בעתיד.

5. אתם לא מנהלים יומן תוצאות

באופן אידאלי, בני זוג במערכת יחסים אוהבת יעשו דברים אחד למען השני מבלי לצפות לשום דבר בתמורה. אבל זה לא תמיד המקרה. הרבה זוגות מוצאים את עצמם נותנים לאחר כדי לקבל יחס דומה. הבעיה היא שכשריב מתעורר אז מתחילים לשלוף את הסטטיסטיקה: “עשיתי כלים חמש פעמים השבוע” או “יצאת עם חברים שלך 4 פעמים השבוע”. במקום זה אתה צריך להגיד לבן הזוג למה אתה מצפה ממנו, מה אתה רוצה. משהו כמו: “אני יודע ששנינו שונאים לעשות כלים אבל אולי נחלק את זה לשבוע שבוע?”.

6. אתם מתמודדים עם בעיות יחד במקום להתעלם מהן

להתמודד עם בעיות בישירות זה סימן ודאי למערכת יחסים בריאה. בעיות הן חלק מהחיים והן לא צריכות להיתפס כמשהו שיש להימנע ממנו. הן יכולות להוות הזדמנות לצמיחה ולחיזוק הקשר והמחויבות ההדדית. זה דורש אומץ להכיר בבעיות אבל השכר על כך הוא גדול יותר- מערכת יחסים בטוחה יותר.

7. אתם לוקחים אחריות על הטעויות שלכם

אם אדם יודע לקחת אחריות על החלק שלו בדינמיקה בעייתית או מאתגרת ויודע להודות שהם נוהגים כך מתוך אכזבה או התגוננות זה עושה את כל ההבדל. דמיינו את אחד מבני הזוג אומר “אני יודע שכשאני כועס ומאוכזב ממך אז אני מנסה אותך על קטנות” ואז בת זוגו אומרת “כן, אני יודעת שלפעמים אני מתכנסת בעצמי וזה יכול להיות מתסכל עבורך”. זוהי מערכת יחסים שתחזיק מעמד.