סיסמתך תשלח אליך בדואר אלקטרוני

האנשים שמאחורי עמודי הפייסבוק המצליחים: שרית ואסף כץ- ילדים הם התסריטאים הטובים בעולם

מאת: הלידרים | 15 במרץ 2017

גם אתם מאוהבים בעמוד המקסים הזה? הכירו את המשפחה שעומדת מאחוריו.

האנשים שמאחורי עמודי הפייסבוק המצליחים: ילדים הם התסריטאים הטובים בעולם

ממשיכים להכיר לכם את האנשים שמאחורי עמודי הפייסבוק המצליחים בישראל. הפעם הכירו את צמד הגאונים שעומד מאחורי העמוד המשגע “ילדים הם התסריטאים הטובים בעולם” שלקחו את פניני החוכמה,האותנטיים, המצחיקים והמרגשים של הילדים של כולנו והחליטו להציג אותם בצורה הכי מקסימה שיש.

שמכם : שרית ואסף כץ

קצת על המשפחה שלנו: זוג נשוי, הורים לשלוש בנות מקסימות (שני 10, רוני 8 ומאיה 4) ומאד מילוליות – הן לגמרי התסריטאיות הטובות בעולם הפרטי שלנו. באופן טבעי הן מקור ההשראה שלנו לפתיחת הדף ובכלל.
קצת עלינו: שרית (מעצבת גרפית וצלמת) היא עורכת את התוכן בדף ומאיירת את האיורים ואסף (סמנכ״ל קריאייטיב במשרד פרסום) הוא מנהל הפיתוח העסקי ואחראי על השיווק ושיתופי הפעולה.

about_image

לעמוד הפייסבוק לחצו כאן,

לאתר לחצו כאן

ולאינסטוש לחצו כאן

לרכישת הספר לחצו כאן

לפני כמה זמן נפתח העמוד?
העמוד נפתח לפני כארבע שנים.

1

 

מהו תחום ההתמחות של העמוד?
לשים במרכז הבמה את הילדים באמצעות ציטוטים אותנטיים שלהם: מצחיקים, מרגשים, נאיבים, חכמים ומעוררי השראה. גילינו שהציטוטים האלה עושים טוב להמון אנשים, וכך בדרכנו, בחלקה הקטנה שלנו, המטרה הנשגבת שאליה אנחנו מתקדמים לאט, ציטוט אחרי ציטוט – להפוך את העולם למקום טוב יותר, בקטנה.

2

 

איך עלה הרעיון לפתוח עמוד?
אסף התחיל לתעד את שני, הגדולה שלנו, מגיל ממש צעיר במחשב הפרטי ואח”כ בפרופיל הפייסבוק הפרטי שלו, התגובות היו מאוד אוהדות ואחרי שנה הקמנו את הדף. שרית הייתה אז בחופשת לידה, ושאלה: ״אתה באמת חושב שזה יעניין את מישהו לשמוע את ציטוטים של הבנות שלנו?״. ניסינו… בהתחלה אלו היו רק ציטוטים של הבנות שלנו ושל עוד כמה חברים, ממש לא חשבנו שזה יתפתח לממדים האלה.

כמה חברים/עוקבים יש לעמוד?

210,000 חברים, רובם הורים 🙂

האם היה קשה לגייס אותם?

מעולם לא ניסינו לגייס אותם, מהימים הראשונים הם מגיעים על בסיס יומיומי – ועד היום הם ממשיכים להגיע בקצב די אחיד מבלי התערבות שלנו, כלומר אנחנו לא משלמים על קידום אבל עובדים מאד קשה כדי לאתר תוכן איכותי שמייצר ויראליות שמביאה לחשיפה גבוהה של העמוד.

 

3

מה לדעתכם ההישג הגדול ביותר של העמוד?

או, שאלה מעניינת… היינו אומרים שההישג הגדול ביותר של הדף הוא התחושות שהוא מצליח לייצר אצל חברי העמוד. הופתענו מאוד ואנחנו ממשיכים להיות מופתעים לקבל המון פרגונים מכל עבר בהודעות, אבל בעיקר דברים שמעולם לא חשבנו עליהם, כמו שימוש בציטוטים להרצאה בנושא ‘נתינה’ בבתי סוהר, במסגרת תוכנית לשיקום אסירים או שימוש במדיה ובתכנים שלנו שלנו למען העלאת מודעות לעמותות שונות. אבל הישג לא קטן נוסף הוא הקהילתיות שנוצרה, קהילה בה אנשים מפרגנים לציטוטים של ילדים שהם לא שלהם ומשתפים בציטוטים ותובנות של הילדים שלהם – זה כלכך לא מובן מאליו.

מה היה ה-fail  הכי גדול של העמוד?

העלינו ציטוט בחנוכה, ממש בשנה הראשונה כשעוד היינו ירוקים… שיבוש מילים שמאוד שעשע אותנו (אמא: “בחנוכה מדליקים ח…” ; בן (4), ממשיך: חתול!”) זה הצחיק אותנו מבלי שחשבנו לעומק על המשמעות – בואו נגיד שהציטוט הזה הצית דיון סוער שבסיומו הסרנו את הציטוט. חשוב לציין: לא נפגעו בעלי חיים במהלך הכנת הציטוט והסרתו.

4

מה התגובה הכי מצחיקה/מוזרה שקיבלתם?

שרית, שהיא גם המאיירת, מקבלת באופן די קבוע הערות כמו ״האיור גאוני״ ו״המאיירת גאון״ שזה מחמיא, נחמד ומשעשע – מה שכן, קרה יותר מפעם אחת שלמחמאות האלה הוצמדו גם הצעות נישואים והצעות נוספות, אהמ… אהמ…

ספרו על אירוע מיוחד בו יצא לך לקחת חלק בזכות העמוד או מוצר שווה שקיבלת?

לפני כשנתיים הוצאנו לאור ספר עם מיטב הציטוטים של הדף, את הספר הדפסנו עצמאית באמצעות מימון המונים של חברי הדף (הקהילה המדהימה שלנו) – אחד מחברי הדף הזמין את הספר במתנה לחברה שלו, שמאוד אוהבת את התוכן שלנו, היא מאוד התרגשה לקבל את הספר, וכשפתחה אותו היא גילתה בין הדפים טבעת שהוא הצמיד לאחד הדפים. ככה הוא הציע לה נישואין! אנחנו עדיין מתרגשים מזה ואנחנו מחכים, כמו פולנים טובים, בשקט, לציטוטי הילדים שלהם…

5

מה הדבר האחרון שחיפשתם בגוגל?

‘פעילויות ילדים לפורים, כאלה שלא היינו בהם עם הבנות בשנים קודמות וכמובן בלי מיליון אנשים מסביב’

באיזה דרך עיקרית אתם מקדמים את העמוד?

לא מסרבים כשמזמינים אותנו לתכניות טלוויזיה וגם לא לכתבות שמסקרות את הפעילות שלנו 🙂

הכלל הכי חשוב של העמוד?

אותנטיות.

בקשת החברות/עוקב הכי מוזרה/מיוחדת שקיבלתם?
נשלחים אלינו כ-100 ציטוטים ביום, עדיין מפתיע אותנו שלא פעם אנחנו מקבלים ציטוטים מסלבריטאים או קרובי משפחה שלהם. ככל הנראה, מטפחים את הדור הבא 🙂

האם אי פעם יצרתם מפגש של חברי העמוד?

לא, אבל עלינו בשידור לייב לכבוד ה200,000, ענינו על שאלות הגולשים ושרית איירה ציטוט בלייב.

<

ספרו על הדיון/פוסט הכי סוער/מטוקבק  שעלה בעמוד

היו לנו כמה וכמה דיונים סוערים, בכל זאת יותר מ- 200,000 אלף איש שמן הסתם מאד שונים ומגוונים – יש דיונים מעניינים סביב השפה העברית וגם בנוגע לכשלים לוגיים ואפילו דיונים מתמטיים שמתייחסים בעקבות ציטוטי ילדים, אבל הציטוט שעורר את הדיון הכי סוער, עם תגובות שנעו בין “מצחיייייק” ל “עצוווווב” וגם “איזה עולם” הוא הציטוט הזה:

 

6