סיסמתך תשלח אליך בדואר אלקטרוני

10 חדרי בריחה הטובים בארץ

מאת: הלידרים | 19 בינואר 2017

חדרי בריחה, נראה שכל החברים שלנו “נפלו” לטרנד הזה ואם עדיין לא זה רק עניין של זמן. מדובר בחדר בעל נושא ובו תעלומה או משימה אותה יש לפתור בזמן קצוב. הלידרים יעזרו לכם עם החידה הראשונה: לאיזה חדר בריחה כדאי ללכת

 

בטח גם אתם שמעתם על הגל שסוחף את הארץ בסערה כבר זמן מה. חדרי בריחה. חדר בריחה הוא משחק מציאותי בו קבוצה של אנשים ננעלים בחדר וצריכים להימלט ממנו תוך זמן מוגבל, לרוב כ-60 דקות. כדי להיחלץ מהחדר נדרשים המשתתפים לפתור סדרה של חידות, למצוא רמזים ולפענח צפנים. כיום יש בארץ עשרות ואפילו מאות חדרים כאלה. אז מהם חדרי הבריחה הכי טובים בארץ?

בגלל שיש כ”כ הרבה חדרים כאלה לצורך כתבה זו נעזרנו בקבוצה המקסימה בפייסבוק של חדרי הבריחה ישראל  והאתר BookEscapeRoom ובו ניתן למצוא חדר בריחה פנוי ע”פ אזור, יום ושעה. באתר ניתן למצוא גם פרטים על כל אחד מהחדרים, מחירים, ביקורות ותמונות.  עוד ניסינו להתחשב בפריסה הגאוגרפית ולמצוא חדרים מומלצים במרבית אזורי הארץ. המחירים המובאים נבדקו לגבי אמצע שבוע וייתכן שינויים במחיר בשבתות וחגים.

חדרי בריחה הטובים בארץ, מתחילים:

צפון

הצלצול

מה קורה כאן: עיתונאית אחת חקרה על אגדה שמתרוצצת בין אנשים. אגדה על קלטת וילדה שמופיעה בה, הקלטת הטילה הרבה פחד ואימה באנשים, שלאחר שצפו בה צלצל הטלפון והילדה לחשה שנשאר להם שעה אחת לחיות. העיתונאית גילתה שאמא של הילדה היא זאת שבעצם רצחה אותה, בגלל שהיא האמינה שהרשע עצמו טמון בה ושהיא התגלמותו של הרוע עצמו! וכשגילתה את זה, נעלמה העיתונאית ולא השאירה שום סימן אחריה. על המשתתפים לסיים את החקירה שלה ולגלות מה באמת קרה לילדה מהקלטת.

נימוקים לבחירה: “החדר יוצר אווירת פחד לא מאולצת אלא כזו שיוצרת דריכות ותחושה שצופים בך מה שמעלה את רמת הריגוש של המשחק”.

איפה וכמה: שדרות הנשיא 104, חיפה.  80-120 שקלים.

חדרי בריחה הטובים בארץ

צילום: אתר exit room “הצלצול”

הפולחן

מה קורה כאן: לאחר מה שנראה כמו בילוי שגרתי במועדון, אתם מתעוררים לקול צרחות מחרידות. ריח העובש והדם באוויר אינו מבשר טובות. אדם עטוף גלימה נכנס לחדר ולוקח את אחד הנוכחים בחדר. אתם מבינים שנחטפתם, ושעליכם למצוא דרך לברוח אחרת סופכם יהיה מר. יש לכם שישים דקות לפני שהאיש עטוף הגלימה חוזר לקחת את הקרבן הבא.

נימוקים לבחירה: אווירת מתח, עיצוב מושקע וחידות ברמה גבוהה לצד יחס אישי ונעים ממפעילי החדר.

איפה וכמה: גוליאלמו מרקוני 9, חיפה. ישראל 70-120 שקלים.

אזור השרון

המוזיאון

מה קורה כאן: חפץ יקר ערך נגנב מהמוזיאון ועומד להימסר לידיים הלא נכונות…
למשתתפים יש 60 דקות למנוע זאת ולהשיב את החפץ למוזיאון.

נימוקים לבחירה: יצירת אווירה ייחודית  כולל עיצוב מושקע מתחילת המשחק ועד סופו, רמת המשימות גבוהה ומשלימות את הנושא, לא מרגישות מאולצות.

איפה וכמה: בני ברית 8, הוד השרון.  62-110 שקלים למשתתף.

חדרי בריחה הטובים בארץ

צילום: עמוד פייסבוק “המוזיאון”

אבירי השולחן העגול

מה קורה כאן: ברוכים הבאים לקמלוט, טירתו המפורסמת של המלך ארתור ואבירי השולחן העגול.היכונו להכנס להרפתקה שתיקח אתכם היישר אל אנגליה של ימי הביניים, לעולם קסום ומדהים של טירות, אבירים, מכשפים, ומלכים. בעוד המלך ארתור ומרבית אביריו נמצאים בשליחות דיפלומטית מחוץ למדינה, מורדרד המרושע מנצל את ההזדמנות ושולח את חייליו להשתלט על קמלוט ולגנוב את אקסקליבר, חרבו הקסומה של המלך. מרלין המכשף מזמן אתכם, האבירים האמיצים ביותר בממלכה, על מנת לעצור אותו. האם תצליחו לעמוד במשימה?

נימוקים לבחירה: “חדר מדהים, מושקע ברמות אחרות, עד לפרטים הקטנים. האווירה בחדר ישר מכניסה לסיטואציה. המפעיל התערב רק כשבאמת היה צריך”.

איפה וכמה: התע”ש 24, כפר סבא. 85-120 שקלים למשתתף.

צילום: אבירי השולחן העגול

צילום: אבירי השולחן העגול

אזור מרכז

מחנה 23

מה קורה כאן: חדר זה מציע אתגר שבו תוכלו לבחון את יכולות הבריחה שלכם! אתם מופללים בריגול לטובת האויבת המרה של צפון קוריאה- דרום קוריאה ונכנסים לבית כלא של אסירים פוליטיים ממנו רק מעטים יצאו בחיים. כעת, עליכם למצוא את דרככם החוצה מהמחנה הנודע לשמצה- camp 23!  הבריחה מהכלא תלויה בשיתוף הפעולה והתקשורת בין חברי הקבוצה. הזמן נושם בעורפכם ועליכם לעבוד כקבוצה כדי לצאת אל החופשי.

נימוקים לבחירה: חלל חדר ענקי, מושקע מאוד בעיצוב, ניכרת מחשבה בכל פרט ובפרט. משימות הקשורות לנושא ויוצרות מעין אווירה של נוכחות בסרט. אהבנו את החידוש של חדר צפייה בו אפשר לצפות בוידאו של ביצוע המשימה של הקבוצה. עוד חשוב לציין זה את היחס החם והנדיב של הצוות המפעיל.

איפה וכמה: אפעל 23 כניסה ב’, פתח תקווה. 105-120 שקלים למשתתף.

חדרי בריחה הטובים בארץ

צילום : מחנה 23

 

תיבת פנדורה

מה קורה כאן: פרומתאוס גנב מהאלים את סוד האש ונתן אותו לבני האדם. כעונש לבני האדם בראו האלים אישה יפייפה וסקרנית בשם פנדורה. האלים נתנו לפנדורה תיבה מסתורית ואסרו עליה לפתוח את התיבה. אך סקרנותה של פנדורה הייתה חזקה ממנה והיא פתחה את התיבה, ממנה השתחררו לעולם כל הזוועות והצרות של האנושות. האלים לא רצו להיות אכזריים מדי ובתחתית התיבה החביאו את התקווה, אך התיבה נסגרה לפני שהתקווה הספיקה להשתחרר. יש לכם מספיק אומץ למצוא את התיבה ולפתוח אותה בפעם השניה, כדי לשחרר את התקווה לחופשי לפני שהייאוש ישתלט על העולם?

נימוקים לבחירה: החדר הזה מומלץ בעיקר לשחקנים מתחילים בעולם חדרי הבריחה. העיצוב של החדר מרשים ולצד רמת משימות מעניינות ופשוטות יחסית יצליחו להעביר את חווית חדרי הבריחה לכאלה שעושים את צעדיהם הראשונים בעולם או כמו שנאמר לנו “למכר” אותם לצורת בילוי זו.

איפה וכמה: אלנבי 65, תל אביב. 80-120 שקלים למשתתף.

 

טיסה 301

מה קורה כאן: אתם במטוס נוסעים, בדרככם לנופש בחו”ל, האם תגיעו בשלום ליעדכם?

נימוקים לבחירה: “האווירה מושקעת בטירוף!!חידות מאתגרות,תפאורה מדהימממהה!!!אין ספק שזה החדר הכי טוב שהיינו בו , ממליץ לכולם ללכת! היחס של הצוות מעולה,נחמדים ממש ועוזרים בדיוק כמו שצריך!!!חדר ענקקק”

איפה וכמה: שפע טל 6, קומה 1, תל אביב 105-120 שקלים למשתתף.

 

הוטל קליפורניה

מה קורה כאן: שנה אגדה אורבנית המספרת על חדר 138 בהוטל קליפורניה. אורחים ששהו בחדר, נעלמו במיסתוריות. השמועות מספרות על פעילות על טבעית ורעשים מוזרים הבוקעים מן החדר. כחלק מקבוצת עיתונאים הרעבים לאמת, מנהל בית המלון מזמין אתכם לחקור את המקרה של חדר 138, להיכנס לעומק הדברים ובכך להחזיר למלון את שמו הטוב. עד כה, כל מי שנכנס מעולם לא נראה שוב, לכן אנו מקווים שהאמת תצא לאור וגם אתם.

נימוקים לבחירה: מכניס לאווירת מתח ופחד. השקעה בכל הפרטים: מוזיקה, תפאורה, יחס של הצוות. החידות משתלבות יפה עם הנושא וברמה גבוהה, צוות נעים ואדיב.

איפה וכמה: בית הלל 16 תל אביב, 80-120 שקלים למשתתף.

חדרי בריחה הטובים בארץ

צילום: הוטל קליפורניה

אזור ירושלים

תעלומה במשרדי הפארק

מה קורה כאן: אחר שנתגלתה תקלה בכמה ממתקני פארק השעשועים הגדול, נשלחת קבוצה של טכנאים לטפל בבעיה. אבל הפארק צופן סוד. האם תעצרו את המתקנים התקולים ותצילו את האנשים שעליהם? למה הטכנאי שהיה אמור לפקח על הכל נעלם בפתאומיות? והכי חשוב – מי הוא האיש המסתורי שעוקב אחריכם?

נימוקים לבחירה: משימות יצירתיות שדורשות מחשבה מחוץ לקופסא אך לא מכשילות, השקעה בעיצוב וצוות מפעיל נעים.

איפה וכמה: שטנר 7, גבעת שאול, ירושלים, 75-120 שקלים למשתתף

tyzer-2-815x459

תעלומה במשרדי הפארק

אזור דרום

שעת חירום

מה קורה כאן: שנה 2020. המצב הביטחוני בארץ הולך ומתדרדר.ישראל נמצאת על סף מתקפה גרעינית, פיקוד העורף נמצא חסר אונים ואין פתרון באופק. אחד מחבריכם נזכר כי סבא שלו היה מספר שבראשית שנות ה60 בנה השב”כ בונקרים סודיים העמידים למתקפה גרעינית ושבדירתו הישנה בעיר העתיקה בבאר שבע יש מידע עליהם. אתם מחליטים לעזוב הכל, למצוא את המידע ולהתכונן למתקפה, זוהי הדרך היחידה שלכם לשרוד!

נימוקים לבחירה:  השקעה בחידות, ברמת הקושי, במקוריות שלהן ובהתאמתן לנושא ולאווירה, עיצוב מושקע.

איפה וכמה: הדסה 53, באר שבע. 80-120 שקלים למשתתף.

 


חדרי בריחה הטובים בארץ

צילום: שעת חירום


אם אתם גם מובילי דעה, קובעי טרנדים, יודעים מה נכון, מה נחשב, מה כדאי וגם מה לא, זה הזמן להצטרף לקהילת המשפיענים הגדולה והאיכותית בישראל, להרשמה לחצו כאן.