קים קרדשיאן שוב בצרות בגלל קידום דיאטה מסוכנת באינסטגרם

הלידרים מאת: הלידרים

זה לא כזה עניין גדול אם המותגים שהיא מפרסמת לא בעלי פוטנציאל לנזק ממשי- כגון מותגי אופנה או שעונים. אבל בדרך כלל זה לא המקרה.

קים קרדשיאן ידועה בתור סלב שמקדמת מוצרים שנויים במחלוקת, כמו טייץ מותניים שנועד לסייע בהורדה במשקל, סוכריות גומי שגורמות לשיער לצמוח יותר מהר וערכות להלבנת שיניים. ברוב המקרים, אין שום הוכחה שהמוצרים הללו אכן יעילים.

אבל הדבר הכי מזיק שהיא מקדמת, על בסיס דיי קבוע הוא ככל הנראה FLAT TUMMY CO- ליין של שייקים ותה שנועדו לסייע לירידה במשקל. קים משווקת את הדיאטה כבר במשך שנים למיליוני עוקביה, רבים מהם בני נוער. ועכשיו רק החלה שנת 2019 וקים מקדמת את השייקים המסוכנים האלה שוב. הפעם, המעריצים לא מפחדים להעיר לה והאמת שאנחנו לא מאשימים אותם.

בשבוע האחרון קים העלתה תמונה לאינסטגרם של עצמה מחזיקה בשייק שנועד להחליף ארוחה של החברה המדוברת. יחד עם טקסט ארוך שמסביר איך השייקים עוזרים לה לחזור לבריאות אחרי עונת החגים.

View this post on Instagram

#ad You guys all know I looove @flattummyco shakes. I've just restarted them (it's Day 2 today) and I’m already feeling so good. We had a huuuuge Christmas this year and between that, New Years and everything inbetween… I felt like it was impossible to fit in my regular work outs and eat healthy. But this program is giving me a kick in the right direction that I need. These meal replacement shakes are so good and they're helping me get my tummy back to flat. I’m already feeling amazing and I’m so excited for the next few weeks. Because they’re all about getting women back on track… they’ve got a 20% off sale going on right now, so if you want to start 2019 off right… trust me, you’re going to want to check them out. PS. I’m doing the chocolate program?

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

התגובות לתמונה לא איחרו לבוא והמעריצים החלו להבהיר שהם לא צריכים את הדבר הזה. רבים מתחו ביקורת על כך שהיא מקדמת מוצרים כאלה למרות שיש בנות צעירות שמעריצות אותה ויעשו כל מה שהיא תגיד. ביקורת נוספת עלתה בשאלה למה היא מקדמת דיאטות לא בריאות, הרי לא שהיא חייבת את הכסף.

כמו כן עוקבים רבים הביעו תסכול מכך שקים מציגה את זה כאילו יש לה גוף חטוב בגלל השיקיים הללו, כשהאמת היא שהיא מתאמנת בטירוף, עושה הליכים קוסמטיים ולובשת מחטבים.

מחברת FLAT TUMMY נמסר כי המוצר מסיע בניקוי רעלים והפטרות משומן רע. אבל תזונאים מתעקשים שיש מעט מאוד עדויות שתומכות ברעיון שמוצרים מסוג זה באמת עובדים. התזונאים ממליצים להוציא כסף על ירקות ופירות במקום על הדבר הזה.