נירוונה תובעים את מארק ג'ייקובס על שימוש בלוגו הלהקה

הלידרים מאת: הלידרים

חברי להקת נירוונה תובעים את המעצב מארק ג’ייקובס על הפרת זכויות יוצרים. לאחרונה המותג הוציא קולקציית רדוקס גראנג’ בה מככבים מספר פריטים עליהם מופיע לוגו בצהוב שחור שמזכיר מאוד את האיקונוגרפיה של להקת הגראנג’ מסיאטל נירוונה.

נציגי הלהקה, שהתפרקה בשנת 1994 בעקבות מותו של קורט קוביין, טוענים שהשימוש הלא מאושר של מארק ג’ייקובס בלוגו של נירוונה לקידום מכירות מוצריו נעשה באופן מודע. התובעים טוענים שהשימוש בלוגו, שהלהקה עשתה בו שימוש החל מ1992 נועד בשביל להצדיק את שם הקולקציה של ג’יקובס ולקשר אותה לעולם הגראנג’.

כמו כן התובעים טוענים ששימוש באיזכור ללהקה בחומרים השיווקים כולל שימוש בחומרים מוקלטים של הלהקה ושמות של השירים. לדוגמא- עלתה תמונה של מארק ג’ייקובס לבוש בחולצה בה כתוב COME AS YOU ARE שזה אחד הלהיטים הגדולים של הלהקה.

התובעים מתארים את מעשיו של מארק ג’ייקובס כ”הונאה מדכאת וזדונית” וטוענים שנגרם לנירוונה נזק בלתי הפיך שהחליש את ערך זכויות היוצרים על השימוש בלוגו בפריטי לבוש.

מלבד מארק ג’ייקובס נירוונה תובעים גם את הכלבו שמכר את הבגדים. התובעים מחפשים נזק מיידי- הסרת כל המוצרים מהמכירה והסרת כל איזכור של הלהקה בחומרים השיווקים והפרסומיים.